| Brand | Apple |
|---|---|
| Operating system | macOS Catalina |
| CPU model | Core i5 |
| CPU speed | 3 GHz |
| Cache size | 32 GB |
| Graphics co-processor | 570X |
| Memory storage capacity | 32 GB |
| Specific uses for product | Personal |
| Screen size | 27 Inches |
| RAM memory installed size | 16 GB |
Apple iMac 27″ 2019-3GHz i5 6 Core – 32GB RAM – 1TB Fusion Drive – Radeon Pro 570X 4GB (Renewed)
Rated 2.5 out of 5 based on 1 customer rating
(2 customer reviews)
£968.00
- Apple iMac 27″ 2019
- 3GHz i5 6 core
- 1TB Fusion Drive & 16GB RAM 2666MHz
- 570X 4GB graphics
- 3rd Party wired keyboard & wireless mouse. UK or EU plug included.






2 reviews for Apple iMac 27″ 2019-3GHz i5 6 Core – 32GB RAM – 1TB Fusion Drive – Radeon Pro 570X 4GB (Renewed)
There are no reviews yet.