| Brand | Apple |
|---|---|
| Package Dimensions | 71 x 60 x 25 cm, 6.2 kg |
| Item model number | MNED2LL/A |
| Manufacturer | Apple Computer |
| Series | iMac |
| Colour | Silver |
| Form Factor | All-in-One |
| Standing screen display size | 27 Inches |
| Screen Resolution | 5120 x 2880 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 3.8 GHz |
| Processor Count | 8 |
| RAM Size | 32 GB |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Hard Drive Interface | Unknown |
| Hardware Platform | Mac |
| Operating System | macOS Catalina |
| Item Weight | 6.2 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Date First Available | 6 Dec. 2020 |
Apple iMac 27″ 2017 5K – 3.8GHz i5-32GB RAM – Radeon 580 8GB – 2TB Fusion Drive (Renewed)
Rated 3.8 out of 5 based on 1 customer rating
(9 customer reviews)
- 3.8GHz i5
- 32GB RAM
- Radeon 580 8GB Graphics
- 2TB Fusion Drive
- 3rd Party wired keyboard & wireless mouse provided. Available with UK or EU adapter




9 reviews for Apple iMac 27″ 2017 5K – 3.8GHz i5-32GB RAM – Radeon 580 8GB – 2TB Fusion Drive (Renewed)
There are no reviews yet.