| Brand | Samsung |
|---|---|
| Operating system | Android 10.0 |
| RAM memory installed size | 8 GB |
| CPU model | Snapdragon |
| CPU speed | 2 GHz |
| Memory storage capacity | 8 GB |
| Screen size | 6.5 Inches |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Refresh rate | 60 hertz |
| Model name | SM-A556BLBAEUE |
Samsung Galaxy A55 128GB 5G SIM Free Smartphone – Awesome Iceblue
Rated 4.6 out of 5 based on 1 customer rating
(879 customer reviews)
£250.00
- Samsung A556B Galaxy A55 5G 128GB 8GB Dual SIM awesome iceblue
- product type: CELLULAR PHONE
- brand: Samsung
879 reviews for Samsung Galaxy A55 128GB 5G SIM Free Smartphone – Awesome Iceblue
Add a review Cancel reply
Related products
Rated 4 out of 5
(66)
£299.99
AMS
Samsung Galaxy S21 FE 5G, 128GB, SIM Free Smartphone, White, 3 Year Extended Warranty (UK version)
Rated 3.7 out of 5
(29)
£299.99
Rated 4.3 out of 5
(378)
£112.92
Rated 4.6 out of 5
(538)
£259.00
Rated 4.5 out of 5
(921)
£267.00
AMS
Samsung Galaxy S21 FE 5G, 128GB, SIM Free Smartphone, White, 3 Year Extended Warranty (UK version)
Rated 3.7 out of 5
(29)
£299.99




Mick –
Werk goed doet wat het…
Diane E. –
Brilliant replacement for…
Sajed –
This smart phone was not…
Linda –
Good phone. Good price….
Charlie –
I haven’t had a new phone…
Icy –
Easy to set up and use….
Joan Gibbins –
Feels stronger than other…
Holzinger –
Téléphone agréable,…
Miguel –
Buen teléfono a buen…
pete –
Bought for my partner,…
Xlr8r2006 –
Im not a geek on the…
Charmay –
Arrived 1 day early, well…
Longo concetta –
Mi trovo veramente molto…