- Dependable Performance – The Ultra 9 185H Processor delivers exceptional speed and efficiency, designed to handle demanding tasks with ease for a seamless computing experience
- Vivid Display – The 15.6″ micro-edge touchscreen brings your content to life with vibrant visuals and an immersive viewing experience, allowing you to enjoy more of your favorite media
- 720p Webcam – The built-in 720p camera delivers clear HD video for calls, conferences, and recordings, enhancing your communication and online experience
- Boosted Productivity – The dedicated keypad streamlines data entry, making tasks like calculations faster and more efficient, reducing the need for external devices
- Multiple Ports Available – Connect your laptop with other devices. 3x USB Type-A, 1x Type-C, 1x HDMI, 1x Micro Sd Card Reader, 1x headphone/microphone combo. Bundle comes with 5-in-1 Docking Station, HDMI Cable and 256Gb Portable SSD
MSI Modern 15 H Copilot Touchscreen Laptop, 15.6″ FHD, 16-Core Ultra 9 185H AI Boost NPU, Intel Arc Graphics, 64GB RAM, 2TB SSD, Backlit, Keypad, Webcam, WiFi 6E, Win 11 Pro,…
£1,863.26
| Brand | MSI |
|---|---|
| Product Dimensions | 35.89 x 1.98 x 24.1 cm, 3.63 kg |
| Item model number | 15HA |
| Manufacturer | MSI |
| Series | Modern |
| Colour | Black |
| Form Factor | Clamshell |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920×1080 Pixels |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core Ultra 9 |
| Processor Speed | 2.3 GHz |
| Processor Count | 16 |
| Memory Technology | DDR5 |
| Computer Memory Type | SODIMM |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Graphics Coprocessor | Intel Arc Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | SODIMM |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11ax |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Item Weight | 3.63 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Delivery information | We cannot deliver certain products outside mainland UK ( Details). We will only be able to confirm if this product can be delivered to your chosen address when you enter your delivery address at checkout. |
| Date First Available | 7 Jan. 2025 |








Reviews
There are no reviews yet.