- DELICIOUS TREAT: Indulge in a sugary and delicious snack with high quality multi-coloured jelly babies, perfect for sharing birthdays and gatherings
- FLAVOURSOME: Bursting with yummy concentrated flavours, each bite is sweet perfection for all ages. A vegetarian-friendly option made by Maynards Bassetts
- FUN & COLOURFUL: Enjoy the vibrant colours of these tasty sweets that will delight your taste buds at any time of day
- PREMIUM QUALITY: Made from the finest ingredients to ensure a delightful and satisfying experience in every bite. An exquisite, mouth-watering confectionery choice
- VARIETY PACK: An excellent selection of various fruity flavours that cater to every craving you might have for something sweet and delicious
Maynards Bassetts Jelly Babies, Fruity & Chewy Classic Sweets, 165 g (Pack of 1)
Rated 4.6 out of 5 based on 1 customer rating
(97 customer reviews)
£18.99
| Package Dimensions | 15.6 x 11.91 x 2.69 cm, 165 g |
|---|---|
| Item model number | 113327755 |
| Units | 165.0 gram |
| Manufacturer contact | Mondelez UK, PO Box 7008, Birmingham, B30 2PT. Mondelez Ireland, Malahide Road, Coolock, Dublin 5. |
| Brand | Maynards Bassetts |
| Format | Jelly |
| Package Information | Box |
| Manufacturer | mondelez international, inc. |
| Serving Size | 100 g, 100 g |
| Energy kJ | 1400.00 kJ |
| Energy kcal | 334.60 kcal |
| Fat | |
| Carbohydrate | 78.0000 g |
| Protein | 3.5000 g |
| Salt | 0.0200 g |
| Date First Available | 28 July 2023 |
97 reviews for Maynards Bassetts Jelly Babies, Fruity & Chewy Classic Sweets, 165 g (Pack of 1)
Add a review Cancel reply
Related products
26% OFF
Rated 4.2 out of 5
(584)
Rated 4.4 out of 5
(17)
£97.82
16% OFF
Rated 4.8 out of 5
(2398)
Rated 4.7 out of 5
(104)
£4.48
AMS
Cow & Gate 1 First Infant Baby Milk Ready to Use Liquid Formula, from Birth, 200 ml, (Pack of 18)
Rated 4.8 out of 5
(307)
£22.96







D –
Title says it all they are…
welshgirl55 –
They taste ok but only ok….
Marie smith –
Like them so juicy
Hilary Grierson –
Purchased as a gift
Miss Eleanor Singleton –
Great tasting sweets.