| Brand | HP |
|---|---|
| Batteries | 1 A batteries required. |
| Manufacturer reference | 5Y4A4EA#ABU |
| Manufacturer | HP |
| Series | HP ProBook 450 G9 Core i5-1235U 8GB 256GB SSD 15.6 Inch Windows 10 Pro Laptop |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920×1080 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 2430M |
| Processor Speed | 3 |
| Processor Count | 1 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Hard Drive Size | 256 GB |
| Hard Disk Description | Emmc |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Audio Details | Headphones |
| Graphics Coprocessor | Intel Iris Xe Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | 72-Pin EDO SIMM Memory |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Optical Drive Type | DVD-R |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Lithium Battery Energy Content | 2.6 Watt Hours |
| Lithium Battery Packaging | Batteries contained in equipment |
| Number Of Lithium Ion Cells | 1 |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Delivery information | We cannot deliver certain products outside mainland UK ( Details). We will only be able to confirm if this product can be delivered to your chosen address when you enter your delivery address at checkout. |
| Date First Available | 7 April 2023 |
HP ProBook 450 G9 Core i5-1235U 8GB 256GB SSD 15.6 Inch Windows 10 Pro Laptop
Rated 1 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)
£650.00
- HP 450 G9 i5-1235U Notebook 39.6 cm (15.6″) Full HD Intel Core i5 8 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) Windows 11 Pro Silver
- HP
Be the first to review “HP ProBook 450 G9 Core i5-1235U 8GB 256GB SSD 15.6 Inch Windows 10 Pro Laptop” Cancel reply
Related products
4% OFF
Rated 3.8 out of 5
(5)




1 review for HP ProBook 450 G9 Core i5-1235U 8GB 256GB SSD 15.6 Inch Windows 10 Pro Laptop
There are no reviews yet.