- BEST OPTION FOR SMEs AND THE DOMESTIC OFFICE; Print, scan, copy and fax in black & white and color; maximum print speed is 32 ppm in black and 32 ppm in color
- DISCOVER HP+, the smartest printing solution; COMFORTABLE: Printer automatically requests ink before it runs out; SAFE & SIMPLE: it’s safer and lets you be more productive by managing everything easily, even from your mobile, thanks to the HP Smart app; SUSTAINABLE: uses eco-designed cartridges, +80% of HP Original Ink cartridges contain recycled plastic
- This printer is designed to work only with cartridges with original HP chips or circuits and will block cartridges using non-HP chips or circuits; periodic firmware updates maintain the effectiveness of these measures
- CHOOSE HP+ in the settings and GET 1 ADDITIONAL YEAR OF WARRANTY and 6 MONTHS OF INSTANT INK INCLUDED, if you sign up for Instant Ink within 7 days of printer setup; Instant Ink is a print service with which you receive cartridges at home, before running out of ink, with recycling included and without worrying about nothing. Includes ink, shipping and recycling from only €0.99/month
- HP + requires an HP account, a permanent internet connection, and exclusive use of HP Original Ink for the entire lifetime of the printer; More legal information on the HP page in the HP+ section
- Compatible with HP 963 Black Original Inkjet Cartridges HP 963 Yellow, HP 963 Cyan, HP 963 Magenta, HP 963XL Black, HP 963XL Yellow, HP 963XL Cyan, and HP 963XL Magenta
HP OfficeJet Pro 9010e Multifunction Printer – 6 Months Instant Ink Print with HP+
Rated 4.2 out of 5 based on 1 customer rating
(840 customer reviews)
| Product dimensions | 30D x 30W x 30H centimetres |
|---|---|
| Maximum Supported Paper Size | 8,5 x 11 pulgadas |
| Included components | 1 piece, HP OfficeJet Pro 9010e, Cartridge |
| Print media | Glossy photo paper |
| Scanner type | ADF scanner |
| Max input sheet capacity | 100 |
| Max copy speed black and white | 21 ppm |
| Compatible devices | Impresora |
| Maximum colour print resolution | 1200 x 1200 dots_per_inch |
| Sheet size | A4 |
| Maximum black and white print resolution | 1200 x 1200 Dots Per Inch |
| Warranty type | Limited Warranty (Extendable) |
| Colour depth | 24 bpp |
| Dual-sided printing | Yes |
| Maximum copies per run | 99 |
| Batteries | 1 A batteries required. |
| Item model number | 257G4B629 |
| Manufacturer | HP |
| Form Factor | All-in-One |
| Standing screen display size | 2.7 Inches |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Wattage | 30 watts |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 2.6 British Thermal Units (BTUs) |
| Lithium Battery Packaging | Batteries contained in equipment |
| Lithium Battery Weight | 0.5 milligrams |
| Number Of Lithium Ion Cells | 7 |
| Number of Lithium Metal Cells | 7 |
| Item Weight | 9.3 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Date First Available | 3 Mar. 2021 |
Be the first to review “HP OfficeJet Pro 9010e Multifunction Printer – 6 Months Instant Ink Print with HP+” Cancel reply
Related products
17% OFF
Rated 4.1 out of 5
(97)
29% OFF
Rated 3.9 out of 5
(115)









840 reviews for HP OfficeJet Pro 9010e Multifunction Printer – 6 Months Instant Ink Print with HP+
There are no reviews yet.