- Includes brand new Windows 11. Bundled with 3 Year Laptop Warranty, HP Wireless Mouse (Inc. Batteries) and TechieHome Black 15.4″ Laptop Bag
- Includes MS Office 365 Personal (includes Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Publisher & 1TB Onedrive online backup) for 1 year.
- Stay connected to what matters most with long-lasting battery life and thin and portable, micro-edge bezel design. Built to keep you productive and entertained from anywhere, the HP 39.6 cm (15.6″) diagonal laptop features reliable performance and an expansive display – letting you stream, surf and speed through tasks from sun up to sun down
- HP Fast Charge – When your laptop is low on power, no one has time to wait hours to recharge. Power down your device and go from 0 to 50% charge in approximately 45 minutes
HP 15 Black Laptop Bundle (15.6″ Full HD – Intel Pentium Quad Core – 4GB – 128GB SSD – Intel UHD 655 – WI-FI – Webcam) + Microsoft Office 365 Personal for 1 Year + 3 Year Laptop…
Rated 4.3 out of 5 based on 1 customer rating
(12 customer reviews)
£307.50
| Brand | Generic |
|---|---|
| Product Dimensions | 35.85 x 1.79 x 24.2 cm, 1.65 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Item model number | 15s |
| Manufacturer | Generic |
| Series | 15 |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Notebook Display Technology | LED |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920×1080 Pixels |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Pentium |
| Processor Speed | 3.1 GHz |
| Processor Count | 4 |
| RAM Size | 4 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Hard Drive Size | 128 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Audio Details | Headphones, Speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
| Connectivity Type | Bluetooth, Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11a/b/g/n/ac |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 11 |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 41 Watt Hours |
| Number Of Lithium Ion Cells | 3 |
| Item Weight | 1.65 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Delivery information | We cannot deliver certain products outside mainland UK ( Details). We will only be able to confirm if this product can be delivered to your chosen address when you enter your delivery address at checkout. |
| Date First Available | 20 Aug. 2023 |
12 reviews for HP 15 Black Laptop Bundle (15.6″ Full HD – Intel Pentium Quad Core – 4GB – 128GB SSD – Intel UHD 655 – WI-FI – Webcam) + Microsoft Office 365 Personal for 1 Year + 3 Year Laptop…
Add a review Cancel reply
Related products
30% OFF
Rated 4 out of 5
(2491)
31% OFF
Rated 4.2 out of 5
(10)









David Hewitt –
Avoid. Avoid. Avoid. Had…
Kerry –
It value for money and…