| Brand | Hotpoint |
|---|---|
| Model | Now Whirlpool Group C00098539 |
| Product Dimensions | 1 x 1 x 1 cm, 1 kg |
| Energy Efficiency | a_plus_plus_plus |
| Capacity | 15 litres |
| Installation Type | Built-In |
| Part Number | Now Whirlpool Group C00098539 |
| Form Factor | Stand Alone |
| Special Features | Genuine replacement freezer drawer 160mm for your freezer. |
| Defrost System | Frost Free |
| Door Orientation | Reversible |
| Included Components | DRAWER STD 160MM |
| Batteries Required | No |
| Item Weight | 1 kg |
| Date First Available | 4 Feb. 2011 |
Hotpoint DRAWER STD 160MM
Rated 4.8 out of 5 based on 1 customer rating
(5 customer reviews)
- DRAWER STD 160MMFits Models: FZR40P, MU11, MU13, RZA30, RZA31, RZA33, RZA34, RZA36, RZA50, RZA51, RZA54, RZA61, RZA64, RZM30, RZM31, RZM33, RZM34, RZM36, RZM51, RZM54, RZM61, RZM64,
5 reviews for Hotpoint DRAWER STD 160MM
Add a review Cancel reply
Related products
50% OFF





Andy of Cambridge –
Good packaging and very…
Mr. Richard Edwards –
Very happy with the drawer…
Kyle –
Fitted perfectly, thanks.