- HARIBO jelly babies sweets, fruity and delicious
- Flavours include pineapple, blackcurrant, orange, strawberry and lime
- 1 x 3kg bulk sweets in Haribo branded bag
- Free from artificial colours
- Kids and Grown ups love it so, the Happy world of HARIBO!
- DUNHILLS (PONTERACT) PLC, PO BOX1, PONTERACT, WF8 1WX, ENGLAND
HARIBO Mini Jelly Babies – Soft and Fruity Gummy Sweets – 3kg Bulk Bag
Rated 4.7 out of 5 based on 1 customer rating
(851 customer reviews)
£15.95
| Product Dimensions | 28.5 x 34.5 x 5 cm, 3 kg |
|---|---|
| Item model number | 11150 |
| Product Name | food |
| Weight | 3 Kilograms |
| Units | 3000.0 gram(s) |
| Manufacturer contact | DUNHILLS (PONTERACT) PLC, PO BOX1, PONTERACT, WF8 1WX, ENGLAND |
| Country of origin | United Kingdom |
| Brand | HARIBO |
| Format | Jelly |
| Speciality | Artificial Colour Free |
| Occasion | Halloween |
| Package Information | Bag |
| Manufacturer | Haribo Dunhills |
| Serving Size | 100 g, 100 g |
| Energy kJ | 1482.00 kJ |
| Energy kcal | 354.20 kcal |
| Fat | |
| Carbohydrate | 82.0000 g |
| Protein | 4.5000 g |
| Salt | 0.0300 g |
| Date First Available | 22 Nov. 2009 |
851 reviews for HARIBO Mini Jelly Babies – Soft and Fruity Gummy Sweets – 3kg Bulk Bag
Add a review Cancel reply
Related products
6% OFF
AMS
36pcs Mini Plastic Babies for Baby Shower, ice Cube Game, Party Decorations, Baby Toys(Latin Color)
Rated 4.4 out of 5
(490)
Rated 4.7 out of 5
(104)
£4.48
76% OFF
Rated 4.8 out of 5
(9423)
Rated 4.6 out of 5
(97)
£18.99









gran –
This is a lot of babies to…
Margaret –
These jelly babies are…
Nico Collard –
Lovely soft great value
Mr. M. J. Rowe –
The best jelly babies. Buy…
tracey –
Remember getting these as…
Allison higgins –
I ALWAYS buy these…
Mrs. Susan Edwards –
Good
Nico Collard –
For anyone who was…