- 🚀💻【𝐇𝐢𝐠𝐡 𝐏𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐧𝐜𝐞 𝐂𝐏𝐔】This laptop is equipped with Core i7-9750H CPU(up to 4.5GHz), offering exceptional processing power and ensuring smooth multitasking capabilities. With UHD Graphics 630, you can enjoy stunning visuals and crisp images for an immersive viewing experience. The laptop boasts a high frequency of 2.6GHz, which can be further boosted up to 4.5GHz using Intel Turbo Boost technology. This ensures speedy performance and seamless execution of tasks, whether you’re browsing the web, streaming videos, or working on graphic-intensive projects.
- 🎮💻【𝐀𝐦𝐩𝐥𝐞 𝐒𝐭𝐨𝐫𝐚𝐠𝐞 𝐚𝐧𝐝 𝐌𝐞𝐦𝐨𝐫𝐲】With a generous 1TB SSD, you’ll never have to worry about running out of space for your files, documents, and multimedia content. Additionally, the laptop offers 32GB RAM, allowing for smooth and efficient operation even when running multiple applications simultaneously.
- 🚀💻【𝐄𝐧𝐡𝐚𝐧𝐜𝐞𝐝 𝐕𝐢𝐬𝐮𝐚𝐥 𝐄𝐱𝐩𝐞𝐫𝐢𝐞𝐧𝐜𝐞】Our laptop features an all-metal design that not only enhances its durability but also adds a touch of sophistication. With 15.6-inch FHD(1920×1080) screen, you can immerse in vibrant and crystal-clear visuals and enjoy every detail.
- 🔗⌨️【𝐂𝐨𝐧𝐯𝐞𝐧𝐢𝐞𝐧𝐭 𝐌𝐮𝐥𝐭𝐢𝐩𝐨𝐫𝐭】USB 3.0*1, USB 2.0*2, Type-C charging port, headphone jack, full function DP port, HDMI, RJ45 cable port, backlit keyboard, separate numeric keyboard, fingerprint unlock. Versatile ports, efficient and comfortable backlit keyboard and advanced security features combine to create a versatile and efficient tool that meets all your computing needs and takes your productivity to new heights.
- 🛡️🔧【𝐖𝐢𝐧 𝟏𝟏𝐏𝐫𝐨&𝐎𝐟𝐟𝐢𝐜𝐞 𝟐𝟎𝟏𝟗】This laptop comes pre-installed with the latest Win 11Pro operating system and MS Office 2019, saving you the time and hassle of setting up your device. No need to worry about additional installations or purchasing separate licenses. Laptops are guaranteed for one year, so feel free to contact our customer service team if you have any questions!
Fsjun【Win 11Pro & MS Office 2019 15.6” All-metal FHD(1920 * 1080) Laptop Core i7-9750H(up to 4.5GHz) High Performance CPU 32GB RAM 1TB NVMe SSD UHD Graphics 630/Full-function…
Rated 3.2 out of 5 based on 1 customer rating
(12 customer reviews)
£499.17 Original price was: £499.17.£415.83Current price is: £415.83.
| Brand | Fsjun |
|---|---|
| Product Dimensions | 36 x 2 x 23 cm, 3.07 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. (included) |
| Manufacturer | Shenzhen Chumeng Technology Co.,Ltd. |
| Series | i7-9750H |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Speed | 2.6 GHz |
| Processor Count | 6 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Audio Details | Headphones |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 630 |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Interface | PCI Express |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Voltage | 240 Volts |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Average Battery Life in hours | 10 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 5000 Milliamp Hours (mAh) |
| Lithium Battery Packaging | Batteries contained in equipment |
| Number Of Lithium Ion Cells | 1 |
| Item Weight | 3.07 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Delivery information | We cannot deliver certain products outside mainland UK ( Details). We will only be able to confirm if this product can be delivered to your chosen address when you enter your delivery address at checkout. |
| Date First Available | 27 Jan. 2024 |








P B. –
Product performance seemed…
Genessis-models –
At the moment, I’m…
Genessis-models –
Initially impressed with…
D K –
Overall great, fast and…
P B. –
Very happy with the…
Alan Greathead –
When i turned on the…
Joshua a –
I bought this over a week…
JH –
fast delivery
nice…