| Brand | Dell |
|---|---|
| Product Dimensions | 21.4 x 32.1 x 1.69 cm, 1.4 kg |
| Item model number | 7400 |
| Manufacturer | Dell |
| Series | Latitude 7400 |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920×1080 Pixels |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 1.9 GHz |
| Processor Count | 4 |
| RAM Size | 32 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Hard Drive Size | 1000 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Audio Details | Speakers |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 620 |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | 802_11_A |
| Wireless Type | 802.11ax |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Optical Drive Type | No Optical Drive |
| Hardware Platform | Windows |
| Operating System | Windows |
| Are Batteries Included | Yes |
| Item Weight | 1.4 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Date First Available | 12 Mar. 2024 |
Dell Latitude 7400 14.0″ Laptop, Intel i7-8665U, 32GB Ram, 1TB SSD, Windows 11 Pro (Renewed)
Rated 3.6 out of 5 based on 1 customer rating
(2 customer reviews)
£399.00
- Processor: Intel i7-8665U @ 1.90GHz
- Memory: 32GB DDR4 RAM, Solid State Drive: 1TB SSD
- Operating System: Genuine Windows 11 Pro
- Warranty: 12 Months Hardware RTB
- Delivery: Free UK & Ireland
Be the first to review “Dell Latitude 7400 14.0″ Laptop, Intel i7-8665U, 32GB Ram, 1TB SSD, Windows 11 Pro (Renewed)” Cancel reply
Related products
6% OFF
Rated 3 out of 5
(1)
6% OFF
Rated 4.6 out of 5
(20)






2 reviews for Dell Latitude 7400 14.0″ Laptop, Intel i7-8665U, 32GB Ram, 1TB SSD, Windows 11 Pro (Renewed)
There are no reviews yet.