| Brand | Dell |
|---|---|
| Package Dimensions | 54.86 x 51.82 x 35.31 cm, 13.14 kg |
| Item model number | 25147-25147-25147-25147-25147-25147 |
| Manufacturer | Dell |
| Series | Optiplex |
| Colour | Black |
| Form Factor | Small Form Factor |
| Standing screen display size | 21.5 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Resolution | 1920×1080 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5-2400 |
| Processor Speed | 3.1 GHz |
| Processor Socket | LGA 1155 |
| Processor Count | 4 |
| RAM Size | 8 GB |
| Memory Technology | DDR3 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| Hard Disk Description | HDD |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Are Batteries Included | No |
| Item Weight | 13.1 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Date First Available | 20 Jan. 2017 |
Complete set of 21.5in Monitor and Dell OptiPlex Quad Core i5-2400 8GB 1000GB WiFi Windows 10 64-Bit Desktop PC Computer (Renewed)
Rated 4.1 out of 5 based on 1 customer rating
(2817 customer reviews)
- The product comes with relevant accessories and a minimum one-year warranty.





YA –
Parece bueno es pronto…
Leon –
The computer itself…
Craig –
Arrived next day, well…
incubusfan –
If you value your time, do…
Helmut Weygandt –
Rien a dire. Parfait
Andrea –
El producto , perfecto ,…
Nessa’s mum –
I found that my old laptop…
Federico –
Lieferung eine Woche…
Andrea –
Eine sehr gute Qualität
M.Barrett –
My computer arrived on…
Amazon Customer –
Arrived by DPD and…
incubusfan –
Good condition, very well…