- 【Baby on Board Signs for Cars】Package includes 2 packs of baby board signs with 4pcs reusable suction cups. Baby on board decal size is 12.5 x 12.5cm/4.92 x 4.92in. The combination of bright colors and prominent patterns will allow other drivers to notice the reminder at a glance to reduce the horn sound, no collision, and only gentle driving.
- 【Bright Colors】Bright colors provide additional safety for children in low light or during nighttime. Our Baby on Board warning Sign is usable with any car style or color.
- 【Reusable】We use good PP materials to ensure that the safety awareness warning sticker can stay with you for a long time. The baby car sign does not fade in the sun or deform. Baby car signs for windows are easy to mount & dismount. And since they are stuck by suction cups, these signs can be reused. To restore the suction simply boil it for 5 minutes in hot water, dry it up, and back in force.
- 【No Marks】No glue is needed, so these safety warning decals will not leave stains and stick marks on the glass. You only need to make the car’s surface clean and dry before using the reflective sticker. Simply peel off, without any residue left on your window.
- 【Wide Applications】Kids on board car signs not only can be used on a variety of vehicles carrying children and toddlers but can also be used on vehicles undergoing driver training, thus reducing tailgating and annoying horn honking.
Cobee Baby on Board Signs, 2 Pcs 5″x5″ Safety Signs with Double Suction Cups, Reusable Durable Baby in Car Sticker Decal (Style-E)
Rated 4.4 out of 5 based on 1 customer rating
(203 customer reviews)
£14.00 Original price was: £14.00.£3.82Current price is: £3.82.
| Manufacturer | cobee |
|---|---|
| Brand | Cobee |
| Model Number | 537374_5-LYJ-1 |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 1 cm, 40 g |
| Colour | Style-E |
| Material Type | Polypropylene |
| Pre-printed | Baby |
| Size | 12.5*12.5cm/4.92*4.92in |
| Manufacturer Part Number | 537374_5-LYJ-1 |
| Item Weight | 40 g |
| Date First Available | 17 Jun. 2023 |
203 reviews for Cobee Baby on Board Signs, 2 Pcs 5″x5″ Safety Signs with Double Suction Cups, Reusable Durable Baby in Car Sticker Decal (Style-E)
Add a review Cancel reply
Related products
60% OFF
AMS
kuou 2 pcs Baby on Board Car Warning, Baby on Board Sticker Sign for Car Warning with Suction Cups
Rated 4.4 out of 5
(1545)









Seyedeh –
Good price and it looks cute
Anna Orzechowska –
Value of money.easy to use.
Suzanne –
The signs do not stay on…
Netka07 –
Good
Patrice –
Ne colle pas bien
Sonja –
Es sind zwei süße…
Michelle –
Great, they don’t fall…
Imran I. –
Don’t bother. It falls off…
NaAzZ –
I used alcohol wipes to…
ahtazaz –
good