- ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-SDRAM 64 GB eMMC Wi-Fi 5 [802.11ac] Windows 11 Home in S mode Pink (11.6 INCH 4GB 64GB Win 11 H – Rose Gold)
- E210MA-GJ325WS
- Included Components: charger, manual
ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-, Pink (Renewed)
Rated 3.4 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)
£249.43
| Brand | ASUS |
|---|---|
| Product Dimensions | 27.9 x 1.69 x 19.1 cm, 1.05 kg |
| Item model number | N4020 |
| Manufacturer | Asus |
| Series | E210MA-GJ325WS |
| Colour | Pink |
| Form Factor | Compact |
| Standing screen display size | 11.6 Inches |
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Resolution | 1366×768 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Speed | 1.1 GHz |
| Processor Count | 2 |
| RAM Size | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Hard Disk Description | Emmc |
| Hard Drive Interface | Solid State |
| Audio Details | Speakers |
| Speaker Description | [Built-in] |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Graphics Card Ram Size | 4 GB |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Standby Life in hours | 10 Hours |
| Average Battery Life in hours | 8 Hours |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 38 Watt Hours |
| Lithium Battery Packaging | Batteries contained in equipment |
| Lithium Battery Weight | 150 g |
| Item Weight | 1.05 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Delivery information | We cannot deliver certain products outside mainland UK ( Details). We will only be able to confirm if this product can be delivered to your chosen address when you enter your delivery address at checkout. |
| Date First Available | 21 Jun. 2023 |
1 review for ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-, Pink (Renewed)
Add a review Cancel reply
Related products
28% OFF
Rated 3 out of 5
(1)

![ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-, Pink (Renewed)](https://bridge2list.co.uk/wp-content/uploads/2025/05/asus-e210ma-gj325ws-notebook-295-cm-116-hd-intel-celeron-n-4-gb-ddr4-.jpg)
![ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-, Pink (Renewed) - Image 2](https://m.media-amazon.com/images/I/61bGnwLwOxL._SL1500_.jpg)
![ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-, Pink (Renewed) - Image 3](https://m.media-amazon.com/images/I/61DnbVdXTuL._SL1500_.jpg)
![ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-, Pink (Renewed) - Image 4](https://m.media-amazon.com/images/I/51M0mPCRm3L._SL1500_.jpg)
![ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-, Pink (Renewed) - Image 5](https://m.media-amazon.com/images/I/61pyLi5WcUL._SL1500_.jpg)
![ASUS E210MA-GJ325WS Notebook 29.5 cm [11.6] HD Intel Celeron N 4 GB DDR4-, Pink (Renewed) - Image 6](https://m.media-amazon.com/images/I/71sLXSeMxTL._SL1500_.jpg)


Amazon Customer –
This laptop arrived late,…