| Brand | QDDQ |
|---|---|
| Product Dimensions | 44.45 x 15.24 x 41.15 cm, 1.61 kg |
| Batteries | 1 Lithium Polymer batteries required. (included) |
| Item model number | TAB9 |
| Manufacturer | QDDQ |
| Series | TAB9 |
| Colour | Silver |
| Standing screen display size | 12 Inches |
| Screen Resolution | 1280 x 800 pixels |
| Resolution | 2000*1200 Pixels |
| Processor Brand | Unisoc |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Operating System | Android 14 |
| Average Battery Life in hours | 16 Hours |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 8000 Watt Hours |
| Lithium Battery Packaging | Batteries contained in equipment |
| Lithium Battery Weight | 113.2 g |
| Number Of Lithium Ion Cells | 1 |
| Item Weight | 1.61 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Delivery information | We cannot deliver certain products outside mainland UK ( Details). We will only be able to confirm if this product can be delivered to your chosen address when you enter your delivery address at checkout. |
| Date First Available | 12 Mar. 2025 |
12 Inch Tablet Android 15 Tablets, 2025 Upgraded Android Tablet with Keyboard, 24GB RAM+128GB ROM(1TB Expand), Octa-Core, 2K 2000×1200 Display, 16MP Dual Camera, 8000mAh,…
Rated 4.1 out of 5 based on 1 customer rating
(48 customer reviews)
£1,942.71
- TAB9
Be the first to review “12 Inch Tablet Android 15 Tablets, 2025 Upgraded Android Tablet with Keyboard, 24GB RAM+128GB ROM(1TB Expand), Octa-Core, 2K 2000×1200 Display, 16MP Dual Camera, 8000mAh,…” Cancel reply
Related products
15% OFF
Rated 4.5 out of 5
(37)
19% OFF
Rated 4.5 out of 5
(197)
36% OFF
Rated 4.1 out of 5
(51)
£74.26









48 reviews for 12 Inch Tablet Android 15 Tablets, 2025 Upgraded Android Tablet with Keyboard, 24GB RAM+128GB ROM(1TB Expand), Octa-Core, 2K 2000×1200 Display, 16MP Dual Camera, 8000mAh,…
There are no reviews yet.