| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Product Dimensions | 7.4 x 48.4 x 33.3 cm, 2 kg |
| Manufacturer | Lenovo |
| Series | IdeaPad Slim 3 |
| Colour | Grey |
| Form Factor | Ultra-Portable |
| Standing screen display size | 39.6 Centimetres |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Resolution | 1920×1080 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Intel N100 |
| Processor Speed | 3.4 GHz |
| Processor Count | 4 |
| Memory Technology | Lpddr 5 |
| Computer Memory Type | DDR5 RAM |
| Maximum Memory Supported | 4 GB |
| Hard Drive Size | 128 GB |
| Hard Disk Description | eUFS |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | DDR4 SDRAM |
| Wireless Type | 802.11ax |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Item Weight | 2 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Date First Available | 26 July 2025 |
Lenovo IdeaPad Slim 3 Intel N N100 Laptop 39.6 cm (15.6″) Full HD 4 GB LPDDR5-SDRAM 128 GB eUFS Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Home S Grey – 82XB0094UK (Renewed)
- Intel N N100 Laptop 15.6 inch Full HD
- 4GB LPDDR5-SDRAM 128GB eUFS
- Windows 11 Home in S mode
- Intel UHD Graphics
- Wi-Fi 6 (802.11ax)
Be the first to review “Lenovo IdeaPad Slim 3 Intel N N100 Laptop 39.6 cm (15.6″) Full HD 4 GB LPDDR5-SDRAM 128 GB eUFS Wi-Fi 6 (802.11ax) Windows 11 Home S Grey – 82XB0094UK (Renewed)” Cancel reply
Related products
20% OFF
Rated 3.9 out of 5
(23)
10% OFF
Rated 4.2 out of 5
(10)
30% OFF
Rated 4.4 out of 5
(303)









Reviews
There are no reviews yet.