- Total usb ports : 1
- Wireless communication technology : Wi-Fi
- Memory storage capacity : 64.0 GB
- Cellular technology : 5G
- Operating system : Android
- Display.size : 11.0 inches
- Camera description : Front
- Front photo sensor resolution : 5.0 megapixels
- Item dimensions : 0.0 inches
- Connectivity technology : Wi-Fi
- Hardware interface : usb3.0
- Human interface input : touch screen stylus pen
Samsung Galaxy Tab A9+ 64GB LTE – Graphite
Rated 4.5 out of 5 based on 1 customer rating
(160 customer reviews)
£212.48
| Brand | SAMSUNG |
|---|---|
| Operating system | Android |
| RAM memory installed size | 4 GB |
| CPU model | Snapdragon |
| CPU speed | 1.7E+3 MHz |
| Memory storage capacity | 64 GB |
| Resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Model name | Galaxy Tab A9+ |
| Wireless carrier | Unlocked for All Carriers |
| Cellular technology | 5G |
160 reviews for Samsung Galaxy Tab A9+ 64GB LTE – Graphite
Add a review Cancel reply
Related products
3% OFF
Rated 3.5 out of 5
(52)
24% OFF
Rated 4.4 out of 5
(112)
Rated 4.4 out of 5
(1065)
34% OFF
Rated 4.5 out of 5
(824)






Gorkiusss –
Doet het goed.
Laura OH –
Quality tablet from…
Brian Ross –
Failed after 2 months,…
phil simcox –
Everything you’d expect…
Jess –
The tablet is very…
Moh-Tec-Reviews –
Was due an upgrade from…
GDC F. –
Funktioniert für meine…
h –
Excellent tablet for the…
dardillon –
Samsung non si può sbagliare
Yasir M. –
Very good my daughter loved it
Moh-Tec-Reviews –
I bought it mostly because…
Amazon Customer –
Très intuitif
Dietmar –
Todo perfecto