| Brand | Apple |
|---|---|
| Product Dimensions | 52.8 x 17.5 x 45 cm, 5.68 kg |
| Manufacturer reference | MD094SM/A-cr |
| Manufacturer | Apple Computer |
| Series | iMac MD094 |
| Colour | Silver |
| Standing screen display size | 21.5 Inches |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 2900 MHz |
| Processor Count | 4 |
| RAM Size | 8192 MB |
| Memory Technology | DDR3 |
| Computer Memory Type | GDDR5 |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Memory Clock Speed | 1600 MHz |
| Hard Drive Size | 1000 GB |
| Hard Disk Description | HDD |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | GeForce GT 650M |
| Graphics Card Ram Size | 512 MB |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Operating System | Mac OS |
| Item Weight | 5.68 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Date First Available | 12 Feb. 2020 |
Apple iMac 21.5″ (Late 2012) – Core i5 2.9GHz, 8GB RAM, 1TB HDD (Renewed)
Rated 3.5 out of 5 based on 1 customer rating
(4 customer reviews)
£434.49
- Item Package Dimension: 25.984251942L X 23.228346433W X 9.448818888H inch
- Item Package Weight – 21.164377152000004 Pounds
- Item Package Quantity – 1
- Product Type – Phone





4 reviews for Apple iMac 21.5″ (Late 2012) – Core i5 2.9GHz, 8GB RAM, 1TB HDD (Renewed)
There are no reviews yet.