- 【2 in 1 multifunctional tablet computer】 The 10.1 inch Tablet high-definition large screen (1280 × 800 resolution), 10 In tablet android equipped with a detachable keyboard, stylus, and mouse, easily switches between office, study, and entertainment modes, meeting diverse needs.
- 【Powerful Performance, Smooth Experience】The Electronics tablets Equipped with a 2.0GHz high-speed processor, 12GB (4+8 expansion) large RAM+64GB flash memory, supports SD card expansion up to 1TB, multitasking runs without lag, and storage space can be expanded as desired.
- 【High definition dual camera+long battery life】8MP+2MP dual cameras for clearer video conferencing and photography; 6000mAh large battery, long-lasting battery life, supports 5G and Wi Fi 6, high-speed networking is more stable.
- 【Android 15 tablet+rich accessories】 Pre installed with the latest Android 15 system(NOT GO), smooth operation; The package includes a protective case, stylus, keyboard, mouse,tablet with usb port charging cable, which are ready to use out of the box and offer excellent value for money.
- 【Worry free after-sales guarantee】 If you have any questions, please feel free to contact us. We will respond quickly to after-sales problems within 24 hours, provide professional solutions, and make shopping more reassuring!
10 Inch Tablet Android 15(NOT GO) Tablets with keyboard 64GB ROM+12GB RAM(4+8 expansion) Supports 1TB Expansion 2MP+8MP Dual Camera 6000mAh 5G WiFi6 Tableta, Tablets with…
Rated 3.1 out of 5 based on 1 customer rating
(12 customer reviews)
£92.66
| Brand | NOVOJOY |
|---|---|
| Product Dimensions | 24.89 x 17.02 x 0.76 cm, 453.59 g |
| Batteries | 1 9V batteries required. (included) |
| Item model number | NOVOJOY-CP20 android tablet |
| Manufacturer | NOVOJOY |
| Series | NV-CP20 Tablet |
| Colour | Black |
| Standing screen display size | 10 Inches |
| Screen Resolution | 1280 x 800 pixels |
| Resolution | 1280*800 Pixels |
| Processor Brand | NOVOJOY |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11g |
| Rear Webcam Resolution | 8 MP |
| Front Webcam Resolution | 2 MP |
| Operating System | Android |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 6000 Watt Hours |
| Lithium Battery Packaging | Batteries contained in equipment |
| Number Of Lithium Ion Cells | 1 |
| Item Weight | 454 g |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Delivery information | We cannot deliver certain products outside mainland UK ( Details). We will only be able to confirm if this product can be delivered to your chosen address when you enter your delivery address at checkout. |
| Date First Available | 9 May 2025 |
Be the first to review “10 Inch Tablet Android 15(NOT GO) Tablets with keyboard 64GB ROM+12GB RAM(4+8 expansion) Supports 1TB Expansion 2MP+8MP Dual Camera 6000mAh 5G WiFi6 Tableta, Tablets with…” Cancel reply
Related products
25% OFF
Rated 4.4 out of 5
(324)
28% OFF
Rated 4.3 out of 5
(246)
19% OFF
Rated 4.5 out of 5
(197)
14% OFF
Rated 4.6 out of 5
(93)









12 reviews for 10 Inch Tablet Android 15(NOT GO) Tablets with keyboard 64GB ROM+12GB RAM(4+8 expansion) Supports 1TB Expansion 2MP+8MP Dual Camera 6000mAh 5G WiFi6 Tableta, Tablets with…
There are no reviews yet.