- 1 gas conventional oven with a handy gas grill setting
- Gas hob gives you fast, responsive cooking
- Minute minder alerts you when your food is ready
- Grease-proof enamel coating makes oven cleaning easy
- Dimensions (cm) – H90 x W60 x D60
Electra 60cm Gas Cooker – White – A Rated
Rated 3.9 out of 5 based on 1 customer rating
(4 customer reviews)
£279.00 Original price was: £279.00.£259.00Current price is: £259.00.
| Brand | ELECTRA |
|---|---|
| Model | SG60W/1 |
| Package Dimensions | 97.7 x 68.4 x 64.5 cm, 1 kg |
| Energy Efficiency | A |
| Efficiency 10 classes | A+++ to D |
| Part Number | SG60W/1 |
| Form Factor | Combined |
| Burner Type | Radiant |
| Colour | White |
| Control Console | Knob |
| Included Components | User Manual |
| Batteries Required | No |
| Item Weight | 1 kg |
| Date First Available | 4 Feb. 2025 |
Be the first to review “Electra 60cm Gas Cooker – White – A Rated” Cancel reply
Related products
Rated 4.4 out of 5
(4)
£315.00



4 reviews for Electra 60cm Gas Cooker – White – A Rated
There are no reviews yet.