- Ultra-thin 7cm body: The C10 has a slim 7cm design, allowing it to reach tighter spaces, such as under desks and beds. It can also reach harder to reach places and reduce the frequency of manual cleaning on low-profile furniture.
- DESIGNED FOR HOMES WITH PETS – Powerful 4,000Pa suction, combined with the rotating brush, picks up pet hair, dirt, crumbs and other debris*. *Actual performance may vary depending on soil type and dust level.
- Edge enlargement brush: The edge enlargement brush helps clean corners, improving coverage throughout the cleaning process.
- Self-emptying station: The dust tank of the C10 is automatically emptied into the station’s 3L dust bag. Thanks to its large capacity, it is only necessary to replace it every 60 days.
- Spot Laser & Multi-Infrared Navigation: The C10 can work effectively and accurately without human intervention, besides avoiding obstacles automatically.
eufy C10 Robot Vacuum with Self-Empty Station, Up to 60 Days of Cleaning Without Intervention, Side Arm Expansion, Powerful Suction 4,000 Pa, 2.85″ Ultra-Thin Body, Intelligent…
Rated 3.9 out of 5 based on 1 customer rating
(346 customer reviews)
£498.02
| Brand | eufy |
|---|---|
| Model Number | T2292 |
| Colour | Black |
| Product Dimensions | 32.51 x 32.51 x 21.18 cm, 5.58 kg |
| Capacity | 3 litres |
| Auto Shutoff | No |
| Noise Level | 51 dB |
| Runtime | 1 hour and 40 minutes |
| Special Features | 2.85-Inch Ultra-Slim Body, Auto-Empty Station, Quiet Cleaning |
| Item Weight | 5.58 kg |
| Date First Available | 30 Jun. 2025 |









G –
Good item and on time…
Raymond Z –
I was after a basic…
J. Rando-Moon –
Wow, night and day from my…
Raymond Z –
I was hesitant about…
Jackie –
Love my Eufy! My daughter…