| Brand | Samsung |
|---|---|
| Operating system | Android 11.0 |
| RAM memory installed size | 4 GB |
| CPU model | Snapdragon |
| CPU speed | 2.23 GHz |
| Memory storage capacity | 128 GB |
| Screen size | 6.5 Inches |
| Resolution | 1080 x 2400 pixels |
| Model name | Galaxy A52 5G |
| Wireless carrier | Unlocked for All Carriers |
Samsung Galaxy A52 all carriers, 128GB, 5G Smartphone Dual SIM Android Mobile Phone Awesome Black (UK Version) (Renewed)
Rated 4.1 out of 5 based on 1 customer rating
(302 customer reviews)
£114.95
- Product Type – Cellular Phone
- Color – Black
- Item Package Quantity – 1
- Model – Galaxy A52
302 reviews for Samsung Galaxy A52 all carriers, 128GB, 5G Smartphone Dual SIM Android Mobile Phone Awesome Black (UK Version) (Renewed)
Add a review Cancel reply
Related products
Rated 4.6 out of 5
(660)
£190.83
AMS
Samsung Galaxy A12, all carriers, 64gb, SIM Free Android Smartphone Black (UK Version) (Renewed)
Rated 4.1 out of 5
(611)
£73.29
10% OFF
Rated 4.3 out of 5
(88)
Rated 4.4 out of 5
(4385)
£265.13









RR –
Very nice display….
Rose –
Exactly as described….
M endoza –
Good quality as
described
Colin Z. –
Arrived today 21/03, early…
Amazon Customer –
Very happy with the phone…
Alan T. –
The Dual Sim isn’t…
David Duffett –
Showed signs of use….
NotThisOne –
So the phone is great but…
Jens Kösterke –
Hätte nie gedacht dass es…
Amazon Customer –
I have been very happy…
Kindle Customer –
I bought this phone for my…
babygirl –
This was bought as a gift…
Celine –
It’s been a few months of…