| Brand | HP |
|---|---|
| Product Dimensions | 19 x 2 x 13 cm, 1.82 kg |
| Item model number | 893D3EA |
| Manufacturer | HP |
| Series | 14s-dq0034na |
| Colour | Black |
| Form Factor | Laptop |
| Standing screen display size | 14 Inches |
| Screen Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Resolution | 1366×768 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Speed | 1.1 GHz |
| Processor Count | 4 |
| RAM Size | 4 |
| Memory Technology | DDR4 |
| Computer Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 8 GB |
| Hard Drive Size | 128 GB |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hard Drive Interface | Serial ATA |
| Audio Details | Headphones |
| Speaker Description | Built-in audio sound system |
| Graphics Coprocessor | Intel UHD Graphics 600 |
| Graphics Chipset Brand | Intel |
| Graphics Card Description | Integrated |
| Graphics RAM Type | SODIMM |
| Graphics Card Ram Size | 2 GB |
| Graphics Card Interface | Integrated |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11ac |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Voltage | 37.2 Volts |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Average Battery Life in hours | 9 Hours |
| Item Weight | 1.82 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Date First Available | 15 April 2024 |
HP 14s-dq0034na Laptop | 14in HD | Intel Celeron N4120 | 4GB RAM | 128GB SSD | Windows 11 | Black
Rated 4.7 out of 5 based on 1 customer rating
(4 customer reviews)
£170.84
- HP 14s-dq0034na 14″ Classic Laptops, Intel Celeron N4120 1.1GHz, 4GB RAM, 128GB SSD, HDMI, WIN11H
- Product type : NOTEBOOK_COMPUTER
- Brand: HP
Be the first to review “HP 14s-dq0034na Laptop | 14in HD | Intel Celeron N4120 | 4GB RAM | 128GB SSD | Windows 11 | Black” Cancel reply
Related products
22% OFF
Rated 5 out of 5
(1)









4 reviews for HP 14s-dq0034na Laptop | 14in HD | Intel Celeron N4120 | 4GB RAM | 128GB SSD | Windows 11 | Black
There are no reviews yet.