- 【Material】 PVC (No smell,Flexibility,No splitting)
- 【Chair Leg Fitting】 Inner Opening Size: 40 x 40 mm;Suitable for square legs: 40 mm, 1-9/16″
- 【Function】 Protect carpet from snags and hard floor surfaces from dents and scratches
- 【Measurement】 Measure the Outside Dimension, Easy to install, Provide a secure fit
- 【Package contains】 4 pack furniture covers
Flyshop Furniture Table Covers Chair Leg Caps Floor Protectors Non-Marking PVC, Square Legs, 4 Pack, Black, 40 x 40 mm, 1-9/16″ x 1-9/16″
Rated 4.2 out of 5 based on 1 customer rating
(18 customer reviews)
£15.05
| Number of items | 4 |
|---|---|
| Recommended uses for product | Scratches |
| Special feature | Anti-scratch, non-slip |
| Number of pieces | 4 |
| Unit count | 4 count |
| Manufacturer | Flyshop |
| Part Number | PVC-XJFT-40*40/4pcs |
| Package Dimensions | 11.2 x 8.3 x 4.9 cm, 100 g |
| Item model number | PVC-XJFT-40*40/4pcs |
| Size | 40x40mm |
| Item Package Quantity | 1 |
| Special Features | Anti-scratch, non-slip |
| Batteries included | No |
| Batteries Required | No |
| Item Weight | 100 g |
| Date First Available | 13 Aug. 2017 |
18 reviews for Flyshop Furniture Table Covers Chair Leg Caps Floor Protectors Non-Marking PVC, Square Legs, 4 Pack, Black, 40 x 40 mm, 1-9/16″ x 1-9/16″
Add a review Cancel reply
Related products
42% OFF
Rated 4.2 out of 5
(72)
29% OFF
Rated 4.5 out of 5
(3933)
11% OFF
Rated 4.4 out of 5
(1246)
19% OFF
Rated 4.4 out of 5
(1446)









utente –
ottimo
cek2020 –
acquistati per metterli…
PHIL MENARD –
dessous de pieds de…