- Get superior print speeds and flexible media handling with this compact black and white single-function laser printer
- Modernise your business with this compact black and white laser printer. With rapid print speeds of 43ppm for A4 and 65ppm for A5, the i-SENSYS LBP325x also has the option of three additional paper cassettes – ideal for heavy workloads.
- Accelerate your business’s productivity with superior print speeds of 43ppm and 65ppm for A4 and A5 respectively.
- Maximise space in a smaller office with an efficient and compact single-function printer.
- Take control with a user-friendly and intuitive 5-Line LCD display
Canon i-SENSYS LBP325x S/W-laser printer LAN, White, A4, 3515C004
Rated 4.4 out of 5 based on 1 customer rating
(4 customer reviews)
£615.20
| Printer media size maximum | 148 x 355.6 mm |
|---|---|
| Power consumption | 10 |
| Included components | Canon i-SENSYS LBP325x S/W-laser printer LAN |
| Print media | Envelopes, Paper (plain), Labels |
| Scanner type | business card |
| Max input sheet capacity | 150 |
| Max copy speed black and white | 43 ppm |
| Display type | LCD |
| Compatible devices | Desktops |
| Maximum colour print resolution | 1200 x 4800 dpi |
| Sheet size | 76.2 x 127 |
| Maximum black and white print resolution | 1200 dpi |
| Colour depth | 1 bpp |
| Dual-sided printing | Yes |
| EU Spare Part Availability Duration | 2 Years |
| Maximum copies per run | [HIGH NUMBER] |
| Product Dimensions | 41.8 x 43 x 28.7 cm, 12.3 kg |
| Batteries | 1 Lithium Ion batteries required. |
| Item model number | 3515C004 |
| Manufacturer | Canon |
| Form Factor | Print Only |
| Standing screen display size | 15.6 |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | DIMM |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Number of Ethernet Ports | 1 |
| Wattage | 600 watts |
| Operating System | Mac OS 10 15 Catalina |
| Are Batteries Included | No |
| Lithium Battery Energy Content | 2 Kilowatt Hours |
| Lithium Battery Packaging | Batteries packed with equipment |
| Lithium Battery Weight | 2 g |
| Number Of Lithium Ion Cells | 5 |
| Number of Lithium Metal Cells | 5 |
| Item Weight | 12.3 kg |
| Guaranteed software updates until | unknown |
| Date First Available | 28 Aug. 2019 |
4 reviews for Canon i-SENSYS LBP325x S/W-laser printer LAN, White, A4, 3515C004
Add a review Cancel reply
Related products
11% OFF
Rated 4.2 out of 5
(19)









Client d’Amazon –
driver usb dificille a…